Image

Şedinţa generală cu părinţii

Joi, 24 noiembrie 2022, a fost organizată şi desfăşurată şedinţa generală cu părinţii elevilor din IPLT "Grigore Vieru", la care au participat cadrele didactice şi circa 180 părinţi.  Au fost invitaţi primarul comunei Băcioi, Ilie Leahu; şeful sectorului de Poliţie, Artiom Vedmedi şi directorul IPLT "Constantin Negruzzi", Viorica Bîtcă.


Au fost discutate aspecte ce ţin de asigurarea condiţiilor de desfăşurare calitativă a procesului educaţional, despre fortificarea parteneriatului educaţional cu familia şi comunitatea, prin manifestarea unei comunicări asertive, care ar favoriza educaţia beneficiarilor.


Cele mai populare

blog

30 mai 2023

Careul solemn dedicat ultimului sunet
Afla mai mult
blog

14 februarie 2023

Ziua națională a lecturii
Afla mai mult
blog

04 februarie 2023

Întâlnirea cu absolvenții
Afla mai mult